Co powinny posiadać nowoczesne pralki?

  AGD
  pralki

  Wybierając nową pralkę warto zwrócić uwagę nie tylko na jej gabaryty, cenę i design, ale również na dodatkowe funkcjonalności, które mogą znacząco pomóc w codziennych domowych obowiązkach. Dzięki porządnej pralce można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów. Ręczne pranie, jak powszechnie wiadomo nie należy do najprzyjemniejszych doznań, dlatego też w dzisiejszych czasach trudno się obejść bez pralki.

  Jakie funkcje mają nowoczesne pralki?

  Praktycznie każdy szanujący się producent w swoim sprzęcie oferuje funkcję prania parowego, odplamiania, odświeżania, czy dodawania odzieży. Godna uwagi jest przede wszystkim funkcja prania parowego, która jest doskonałym wyborem dla alergików. Dzięki parze można bardzo skutecznie odkażać ubrania. Jest to najprostszy i najszybszy sposób, aby pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów i grzybów. Nie można zapominać również i o tym, że para rewelacyjnie wygładza materiał, dzięki czemu ubrania nie są tak bardzo wygniecione.

  pralkiNajlepsze pralki dla miłośników zwierząt

  Osoby, które w domu przechowują zwierzęta powinny postawić na niezawodne pralki z funkcją pupil. Niektórzy producenci oferują także specjalne modele z funkcją odkłaczania, która zaprojektowana została dla posiadaczy domowych zwierząt. Pozbycie się sierści wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też warto rozejrzeć się za stosowną pralką, która rozwiąże cały problem raz na zawsze.

  Przydatna funkcja odświeżania

  W dzisiejszych czasach bardzo użyteczna może okazać się także funkcja odświeżana, która jak sama nazwa wskazuje pozwala dokładnie odświeżyć ubrania, które przesiąknięte są nieprzyjemnymi zapachami. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla palaczy, którzy mają duży problem z nieprzyjemnym zapachem tytoniu. Proces odświeżania jest bardzo szybki i co najważniejsze nie wymaga użycia wody, ani żadnych specjalistycznych detergentów. Odświeżanie odbywa się jedynie za pomocą tlenu i zimnej pary wodnej. Warto wspomnieć o tym, że odświeżanie można stosować jako całkowicie oddzielną funkcję albo można ją połączyć z praniem.