Czajnik bez kamienia

  AGD

  czajnikWoda z bardzo dużą ilością kamienia może być sporym problemem dla nowoczesnych czajników. Nawet korzystając z dzbanków filtrujących wodę albo specjalnych filtrów wbudowanych pod zlewem w kuchnie, nigdy nie będzie można w 100% pozbyć się kamienia. Żółtawy nalot zgromadzony na dnie czajnika można ograniczyć, wybierając odpowiedni sprzęt i przestrzegając kilku cennych wskazówek.

  Dobry czajnik elektryczny bez kamienia

  W dzisiejszych czasach warto postawić na czajniki elektryczne dostępne w Sferis, które mają płaskie grzałki ukryte pod metalowym dnem. To właśnie modele tego typu są najłatwiejsze do oczyszczenia z nieprzyjemnego kamienia. Bardzo dużą zaletą modeli tego typu jest również to, że można w nich zagotować nawet bardzo niewielką ilość wody, co wiążę się z dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. Czajniki z płaskim dnem dostępne są w wielu różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu każdy może wybrać idealny sprzęt dla siebie.

  Czy kamień jest szkodliwy?

  Kamień, który gromadzi się w czajniku jest tak naprawdę naturalnym zjawiskiem. Kamień w dużym skrócie jest efektem występowania w twardej wodzie jonów magnezu i wapnia. Są to oczywiście składniki pokarmowe, które nie szkodą, a wręcz przeciwnie, których bardzo potrzebujemy. Kamień w czajnikach wygląda bardzo nieestetycznie, ale nie jest szkodliwy dla zdrowia.

  Jak pokonać kamień?

  W pierwszej kolejności warto postawić na szklany czajnik, którym można doskonale kontrolować ilość nagromadzonego się osadu. Warto zainwestować także we wspomniane powyżej dzbanki filtrujące, które są w dzisiejszych czasach bardzo niewielką inwestycją. Na półkach sklepowych można znaleźć także specjalne odkamieniacze w proszku, dzięki którym można nawet bardzo stary czajnik przywrócić do użytku. Warto także postawić na czajniki których wnętrze zostało wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Modele tego typu są bardzo proste w czyszczeniu. Dobrym pomysłem jest zakup czajnika, który ma precyzyjne sitko przy samym dzióbku. Przy regularnym płukaniu sitka można powstrzymać gromadzący się osad.