Jak kupić dobrą kuchenkę mikrofalową?

AGD

Pomimo tego, że kuchenki mikrofalowe zaliczane są do jednego z najbardziej popularnych sprzętów w całym domu, to jednak mało kto potrafi bez najmniejszego zająknięcia odpowiedzieć na pytanie, jakimi trzeba się kierować jej cechami, aby dobrze ją wybrać.

Zdecydowanie najczęściej kuchenka wybierana jest, ponieważ ładnie wygląda. Jest to olbrzymi błąd, ponieważ kuchenki mikrofalowe muszą być wybierane pod kątem bardzo precyzyjnie określonych cech i parametrów.

Jaka moc?

Nie da się ukryć, że najważniejszą cechą każdej mikrofalówki jest jej moc. Moc, czyli wartość energii, jaką pobiera podczas swojej pracy. Na co wpływa ten parametr? Przede wszystkim na szybkość podgrzewania potrawy. W przypadku modelu o małej mocy może to zająć o kilka, a nawet kilkanaście minut dużej, niż w przypadku wersji mocnej. Niestety wraz z mocą rośnie również cena urządzenia, a także jego rozmiar.

Wielkość talerza

Kolejną bardzo ważną cechą dobrej kuchenki mikrofalowej, jest wielkość jej talerza. To właśnie na nim kładzie się w środku potrawę, która się obraca podczas podgrzewania. Talerz jest niezwykle ważny, ponieważ jeśli będzie niewielkich rozmiarów, to i dość niewielkie rzeczy będzie można na nim umieszczać. Jest to jeden z najczęstszych popełnianych błędów podczas kupowania mikrofalówki, czyli wybieranie wersji ze zbyt małym talerzem. Warto sprawdzić tę cechę i spróbować wybrać model możliwie jak największy.

Sterowanie mikrofalówką

Kuchenki mikrofalowe, jak wszystkie inne urządzenia elektroniczne, wymagają stosowania w nich określonego sterowania. W przypadku takiej kuchenki może ono być realizowane poprzez mechaniczne pokrętło, nastawiające czas działania, lub też membranowe przyciski, a nawet wyświetlacz dotykowy, który realizuje sterowanie cyfrowe. Pierwszy model jest oczywiście o wiele tańszy, lecz nie da się ukryć, dość niewygodny. Szczególnie jeśli do tej pory korzystało się z wersji elektronicznej, która cechuje się ogromną wygodą korzystania, lecz również znacznie wyższą cena zakupu.