Jak wybrać najlepszą maszynkę do strzyżenia włosów w domu?

AGD
maszynki do strzyżenia

Jak wybrać najlepszą maszynkę do strzyżenia włosów w domu?

Maszynka do włosów to niezbędne narzędzie w strzyżeniu męskich fryzur, dlatego osoby, które planują obcinać się w domowym zaciszu, powinny się nią zainteresować. Wybór maszynek na rynku jest ogromny, a przedział cenowy szeroki, dlatego przed zakupem warto poznać kilka praktycznych rad, które pomogą w wyborze sprzętu idealnego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do strzyżenia?

Strzyżenie w domu to oszczędność czasu i nerwów. Już nie trzeba umawiać się na stresujące wizyty u fryzjera, gdzie nigdy nie ma pewności, że fryzura wyjdzie zgodna z oczekiwaniami. Jeśli maszynka do włosów jest dobra, to jest to także oszczędność pieniędzy. Każda strzyżarka jest inna, jednak istnieje kilka rzeczy, na które warto postawić przy zakupie. Uwzględnienie tych parametrów, to pewność, że sprzęt posłuży przez długie lata i sprawdzi się w różnych sytuacjach. 

maszynki do strzyżenia
  • Wykonanie ostrzy – najlepszą i najtrwalszą opcją są ostrza tytanowe, są wytrzymałe i długo pozostają ostre. Oprócz tego można je myć bez ryzyka o zardzewienie.
  • Długość strzyżenia – najlepiej wybierać takie maszynki, które mają duży przedział długości golenia. Dzięki temu strzyżarka sprawdzi się do różnych fryzur i będzie nią można wycieniować włosy.
  • Rodzaj zasilania – najwygodniejszym rozwiązaniem do samodzielnego strzyżenia włosów są maszynki z akumulatorami. Dzięki pracy bez kabla nic nie zaplącze się w trakcie cięcia i jest to o wiele poręczniejsza opcja.
  • Wodoodporność – to kluczowa cecha do zachowania dobrego stanu maszynki, dzięki temu jej czyszczenie jest o wiele prostsze.
  • Jakość wykonania – przy wyborze modelu warto wrócić uwagę na te, które są wykonane z tytanu lub są ceramiczne. Te dwa rodzaje cechują się największą wytrzymałością.

Jak dbać o maszynki do włosów? 

Inwestując w sprzęt, warto o niego dbać, aby mógł służyć przez długie lata. Konserwacja maszynki do włosów ze sferis nie jest skomplikowana, a może przedłużyć jej żywotność. Podstawą jest czyszczenie z włosków po używaniu, najczęściej do zestawu dołączony jest pędzelek, którym można to bez problemu zrobić. Oprócz tego należy używać oliwki do ostrzy, aby mogły chodzić płynnie i nie zacierały się. Po każdym użyciu trzeba również maszynkę zdezynfekować, nawet jeśli jest używana wyłącznie w domu.