Jaki piekarnik wybrać?

AGD

Piekarnik to sprzęt znajdujący się niemalże każdej kuchni. Doskonale sprawdza się w przygotowywaniu posiłków od tych najprostszych, wymagających jedynie podgrzania – aż po najwymyślniejsze dania.

Decydując się na zakup piekarnika, mamy przed sobą ogromny wybór wszelkiego rodzaju sprzętu o odmiennych funkcjach i wyglądzie.

Piekarniki – względem położenia w kuchni

Kuchenka wolnostojąca
To najczęściej spotykany sprzęt w Polskich domach, zazwyczaj biała, wolnostojąca kuchenka zintegrowana z płytą grzewczą to obraz kojarzący się z domów naszych rodziców i dziadków. Jest to model niezwykle powszechny i ceniony. Nie jest ona w żaden sposób zabudowana, dlatego też podczas usterki łatwo się do niej dostać a także wymienić w całości.

Piekarnik do zabudowy


To obecnie, coraz powszechniej stosowany model piekarnika. Dzięki zabudowie z mebli kuchennych nie odznacza się w kuchni, wygląda elegancko i z klasą, tworząc spójną całość z designem pomieszczenia. Szerokość a także pojemność może być nawet taka sama jak w przypadku standardowej kuchenki wolnostojącej, jednak jeśli mowa o wysokości – w przypadku piekarnika do zabudowy jest ona nieco mniejsza.

Mini – piekarnik


To także zyskujące na popularności urządzenie. Wyglądem już nieco bardziej różni się od poprzedników. Jest zdecydowanie mniejszy, posiada pojemność od około 9 do 40 litrów – gdzie w przypadku kuchenki wolnostojącej jest to przedział od 50 aż do 110 litrów. Mini –
piekarnik sprawdzi się świetnie jeśli mamy małą rodzinę, lub po prostu niewielkie mieszkanie. Wybierany jest on także przez fanów dobrego stylu i minimalizmu. Świetnie wpasowuje się we wnętrze, przez co jest zupełnie niewidoczny. Jest mniejszych rozmiarów, dzięki czemu można umieścić go na słupku pośród innych szafek.

Powyższe modele różnią się między sobą nie tylko wyglądem i nowoczesnością ale także wielkością i funkcjonalnością. Zatem, wybierając odpowiedni piekarnik powinniśmy mieć na uwadze nie tylko względy estetyczne ale i funkcjonalność wybranego sprzętu.