Klienci coraz częściej kupują kuchenki elektryczne

  AGD
  kuchenki elektryczne

  W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć mnóstwo nowoczesnych urządzeń AGD. Sprawa dotyczy również kuchenek elektrycznych. Klienci coraz częściej kupują takie urządzenia do swoich domów.

  Niskie koszty eksploatacjikuchenki elektryczne

  Kuchenka elektryczna zamienia energię elektryczną na ciepło, które używane jest do gotowania czy smażenia. W ciągu kilku ostatnich lat technologia produkcji bardzo się zmieniła. Urządzenia są obecnie bardzo ekonomiczne i bardzo bezpieczne. Tradycyjne kuchenki elektryczne wyposażone po prostu w grzałkę, nie są już raczej używane. Klienci najchętniej kupują płyty ceramiczne i indukcyjne. Wielu ludzi błędnie myśli, że tego typu urządzenia zużywają bardzo dużo prądu. Koszty eksploatacji są porównywalne z kuchenką gazową, a nawet niższe.

  Płyty indukcyjne najchętniej wybierane

  Urządzenia, na których można gotować dzięki wykorzystaniu prądu, czyli kuchenki elektryczne, dzielą się na trzy grupy, czyli żeliwne, ceramiczne i indukcyjne. Te ostatnie cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Jeszcze kilka lat temu trzeba było słono zapłacić za takie urządzenie. Jednak w ciągu ostatnich lat ceny tego typu kuchenek znacząco spadły. Ogromną zaletą tego typu sprzętu jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Płyta po prostu się nie nagrzewa, a także posiada zabezpieczenie przed dziećmi. Dodając do tego wszystkiego niskie koszty eksploatacji, należy uznać taką kuchenkę za nowoczesne urządzenie.

  Wady i zalety kuchenek elektrycznych

  Jeśli chodzi o największą wadę płyty indukcyjnej, to jest to cena. Jest dużo droższa od kuchenki gazowej. Za wydajne urządzenie dużej mocy trzeba zapłacić około 1500 złotych. Do takiej kuchenki potrzebne będą również odpowiednie garnki. Nie wszystkie bowiem nadają się do gotowania na płycie indukcyjnej. Osoby, które mają wstawiony rozrusznik serca, nie mogą korzystać z kuchenki indukcyjnej. Największymi zaletami płyty indukcyjnej są krótki czas gotowania i niskie koszty eksploatacji. Moc takiego urządzenia może przerażać, ale średnie zużycie energii można porównać z do kuchenki gazowej. Jednak indukcja jest dużo bardziej nowoczesna.