Kupujemy maszynkę do strzyżenia

  AGD, akcesoria

  Wiele osób zamiast okresowego chodzenia do fryzjera, wybiera własnoręczne strzeżenie przy pomocy maszynki do strzyżenia. I choć samodzielne pozbawienie się nadmiaru włosów jest zadaniem stosunkowo łatwy, to jednak wybór odpowiedniej do tego celu maszynki często staje się ogromny problemem. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu?

  Jakie zasilanie?

  Jedną z najważniejszych cech maszynki do strzeżenia jest określenie tego, w jaki sposób ma być ona zasilana. Wymienić tu można trzy rodzaje maszynek. Są to modele zasilane z sieci, akumulatorowe i połączenie obu tych metod.
  Maszynki sieciowe są to takie, które zasila się bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Są lekkie i mają stabilną moc strzyżenia. Niestety ogranicza je długość kabla i obecność gniazdka elektrycznego.
  Odpowiedzią na te problemy jest maszynka akumulatorowa, która zasilana jest z wcześniej naładowanego akumulatora. Niestety wraz z rozładowywaniem się go, maleje moc strzeżenia. Dodatkowo pamiętać należy, że jest to model dość drogi i ciężki.
  Z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem wersji łączącej oba te źródła zasilania. Pracująca na obu trybach eliminuje większość ich wad.

  Materiał, z którego zostały wykonane

  Oprócz zasilania materiał, z którego zostały dane maszynki wykonane, ma największe znaczenie dla ich użytkowania. Wpływa to nie tylko na jakość danego sprzętu, ale również na jego wagę.
  Zdecydowanie odradza się tu maszynki wykonane z plastiku bądź też aluminium, ponieważ są one zdecydowanie najmniej trwałe. Polecić natomiast można wersję ceramiczną lub najlepiej tytanowa.
  Warto także zabić o to, aby obudowa była w pełni wodoodporna, aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z takiej maszynki.

  Niezbędne dodatki

  Maszynka do strzyżenia to jednak nie tylko sam sprzęt. Równie ważne do wygodnego korzystania z niej są dołączone do zestawu dodatki, takie jak zestaw do czyszczenia całego urządzenia po strzyżeniu, a także nakładki ograniczające długość strzyżenia, dzięki którym z łatwością da się dobrać odpowiednią długość włosa.