Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki?

  AGD
  wyciskarka Scarlett

  Wybierając sprzęt, dzięki któremu będziemy w stanie samodzielnie przygotować sobie soki, warto zwrócić uwagę na to, aby spełniały one nasze oczekiwanie. Odpowiednia wyciskarka powinna mieć przede wszystkim dobre parametry techniczne.

  Moc wyciskarki

  Jeżeli chodzi o najważniejsze parametry, jakie powinna mieć idealna wyciskarka, to warto zwrócić uwagę na jej moc. Jej moc jest zdecydowanie o wiele mniejsza niż w typowych sokowirówkach, nie jest to jednak jej minusem. Soki przygotowywane są nadal z ogromną starannością. Moc silnika w tym urządzeniu jest na tyle silna, aby zgnieść owoce lub warzywa. Chodzi przede wszystkim o to, aby w wyciskarce pojawiło się jak najmniej obrotów na minutę. Na rynku znaleźć można wyciskarki, które posiadają do 120 obrotów na minutę. Rozmiar również ma znaczenie. Najlepiej jest zakupić małą wyciskarkę, która nie będzie zajmowała, aż tak dużo miejsca. Mała wyciskarka będzie również o wiele mniej ciężka, co sprawi, że o wiele chętniej będziemy po nią sięgać. Przygotowywanie soków powinno być przede wszystkim ogromną przyjemnością, a nie codziennym obowiązkiem.

  Jaką wyciskarkę kupić?

  Na rynku znaleźć można naprawdę wiele wyciskarek (https://www.sferis.pl/wyciskarki-3854), aczkolwiek według wielu osób najlepsza będzie wyciskarka wolnoobrotowa. Właśnie takie urządzenie sprawi, że nasz sok będzie smaczny i będzie wyglądał naprawdę ładnie. Taka wyciskarka sprawi, że nasz sok będzie posiadał zdrowy miąższ. Aby sok był pyszny warto przygotować go ze zdrowych i świeżych składników. Wyciskarka wolnoobrotowa dzieli się na pionową i poziomą. Więcej osób zdecydowanie sięga po pionową, ponieważ dzięki takiej funkcji przygotowanie soku będzie dużo łatwiejsze i będziemy musieli przeznaczyć na to o wiele mniej czasu. Pionowa wyciskarka okazuje się być łatwa w użyciu, więc więcej osób po nią sięga.

  Wyciskarka wolnoobrotowa sprawia, że przygotowywanie soków w własnej kuchni jest o wiele prostsze i przyjemniejsze. Oprócz tego sprzęt ten jest łatwy w utrzymaniu czystości, dlatego jest taki popularny.