Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?

AGD
zmywarka

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują coraz nowsze modele swoich urządzeń. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu.

Klasa energetyczna

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną zmywarki. Parametr ten informuje o średnim zużyciu energii podczas standardowego cyklu zmywania. Producenci korzystają ze skali od A+++ do G. Urządzenia o najmniejszym zużyciu energii oznaczone są oczywiście symbolem A+++. W domowych warunkach doskonale sprawdzą się urządzenia klasy A, dzięki którym będzie można zaoszczędzić sporo gotówki.

Pojemność zmywarki ma znaczenie

Drugim parametrem na który należy zwrócić uwagę jest z kolei pojemność zmywarki. W tym konkretnym przypadku warto wziąć pod uwagę ilość domowników oraz ilość używanych naczyń. Tradycyjne zmywarki https://www.sferis.pl/zmywarki-1923 o szerokości 45cm pozwolą myć jednorazowo około 10 kompletów naczyń. Największe zmywarki około 60cm szerokości są w stanie pomieścić nawet 15 kompletów naczyń.

Zużycie wody

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale wybierając nową zmywarkę warto zwrócić uwagę również na to, ile wody ona zużywa. Większość producentów podaje nie tylko zużycie wody na jedne cykl mycia, ale również informacje o rocznym wykorzystaniu wody. Zwykła zmywarka zużywa około 6-7 litrów wody na jeden cykl mycia. Mowa tutaj oczywiście o programie ekonomicznym.

Poziom hałasu

Kolejnym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest poziom hałasu. W dzisiejszych czasach producenci oferują urządzenia, które generują hałas na poziomie 40-45 dB. Pamiętać należy jednak o tym, że im cichsza zmywarka, tym automatycznie większa jej cena. Oczywiście cicho pracująca zmywarka znacząco poprawia komfort jej użytkowania. Osoby, które posiadają małe dzieci powinny w szczególności zwrócić uwagę na ten parametr. Niestety przy dość głośnych urządzeniach mogą pojawić się nawet bóle głowy.