Nowoczesne okapy – na jaki filtr postawić?

  AGD

  Przy zakupie nowego okapu warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego cenę, wygląd i sposób montowania, ale również na filtry, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Jak łatwo się domyśleć to właśnie filtry w dużej mierze odpowiadają za zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń wytwarzanych w kuchni. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli filtrów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Niestety nawet najlepsze jakościowo urządzenia od renomowanych producentów nie spełniać będą swoich zadań, bez pomocy porządnych filtrów, dlatego też nie warto na nich oszczędzać.

  Filtry metalowe

  Nowoczesne okapy bardzo często wyposażone są przede wszystkim w filtry metalowe. Mowa tutaj oczywiście o popularnych filtrach przeciwtłuszczowych, które bardzo dobrze radzą sobie z zatrzymywaniem poszczególnych cząstek tłuszczu. Największą zaletą filtrów tego typu jest nie tylko wysoka skuteczność oraz to, że nie trzeba ich systematycznie wymieniać na nowe. Filtr metalowy składa się z kilku specjalnych warstw siatki wykonanej z metalu. Pamiętań należy jedynie o tym, aby co kilka miesięcy dokładnie wymyć siatki, dzięki czemu filtry spełniać będą swoje zadania.

  Filtry węglowe

  Okapy mogą być wyposażone również w niezawodne filtry węglowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Filtry tego typu najczęściej można spotkać w okapach, które nie są podłączone bezpośrednio do szybu wentylacyjnego. Zadaniem filtrów węglowych jest pochłanianie nieprzyjemnych zapachów i zwracanie czystego powietrza do kuchni.

  Filtry flizelinowe

  W profesjonalnych okapach podszafkowych Sferis, producenci bardzo często stosują filtry flizelinowe. Jak sama nazwa wskazuje filtry tego typu w dużej mierze opierają się na specjalnej warstwie flizeliny, której podstawowym zadaniem jest oczywiście zatrzymanie cząsteczek tłuszczu. Pamiętać należy o tym, że filtry flizelinowe niestety się zużywają, dlatego też pamiętać należy o ich systematycznej wymianie, dzięki czemu okapy spełniać będą swoje zadania.