Piekarnik kompaktowy – dlaczego warto go wybrać?

  AGD
  piekarnik

  Mała kuchnia nie musi być ograniczeniem dla miłośników pieczenia. Nie musi także zmuszać do wybierania pomiędzy piekarnikiem a kuchenką mikrofalową. Wystarczy zdecydować się na piekarnik kompaktowy – dużo mniejszy od tradycyjnych i w porównaniu z nimi posiadający wiele zalet.

  Oszczędność miejsca i czasu

  Jak wspomniano, piekarniki kompaktowe https://www.sferis.pl/piekarniki-1915 mają mniejsze gabaryty od urządzeń o standardowej wielkości. Ponadto to urządzenie stanowi połączenie piekarnika i kuchenki mikrofalowej, więc zyskuje się przestrzeń, którą trzeba by przeznaczyć właśnie na mikrofalówkę.
  Cena piekarnika kompaktowego jest zwykle niższa w porównaniu z ceną piekarnika wolnostojącego lub do zabudowy. Oszczędza się również przez wzgląd na brak konieczności zakupu kuchenki mikrofalowej. Dodatkowo, dzięki niedużym rozmiarom, urządzenie kompaktowe szybciej się nagrzewa, co przekłada się na niższe opłaty za energię elektryczną.

  Różnorodność funkcji

  Połączenie piekarnika i mikrofalówki daje ogromne możliwości. Pozwala na ładne zarumienienie skórki, czego nie osiągnie się przy użyciu zwykłej kuchenki mikrofalowej. Daje możliwość przygotowywania zdrowych potraw z zachowaniem wartości odżywczych produktów. Dodatkowo urządzenia kompaktowe są często wyposażone w termoobieg (zapewnia równomierne rozprowadzanie powietrza w trakcie pieczenia), funkcję grzania góra-dół lub funkcję grilla. Mogą mieć również ulepszenia stosowane w ich tradycyjnych odpowiednikach – gotowe programy do przygotowywania potraw, funkcje rozmrażania, blokady uniemożliwiające przypadkowe otwarcie drzwiczek (na przykład przez dzieci).

  Dla kogo?

  Piekarnik kompaktowy to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń, ale nada się również tam, gdzie z innych względów istotna jest oszczędność miejsca. Zmniejsza liczbę sprzętów kuchennych (dzięki funkcji kuchenki mikrofalowej), ale nie kosztem możliwości działań kulinarnych.

  Urządzenie kompaktowe to dobry wybór dla osób, którym zależy na oszczędzaniu czasu, pieniędzy i przestrzeni, ale bez ograniczeń co do sposobu przygotowywania potraw. Warto rozważyć jego zakup, nawet jeśli wcześniej korzystało się tylko z dużych, tradycyjnych piekarników.