Skuteczne domowe metody depilacji – ich wady i zalety

  AGD

  Depilacja w domu to rozwiązanie, które wybiera wiele osób ze względu na stosunkowo niewielkie, w porównaniu z wizytą u kosmetyczki koszta, oraz brak konieczności regularnego udawania się po pomoc do specjalisty. Istnieje wiele metod depilacji, które mogą być z wielkim powodzeniem stosowane w domu. Do metod tych zaliczyć można różne metody depilacji woskiem, depilację chemiczną, depilację przy pomocy klasycznych depilatorów, oraz depilację przy pomocy pojawiających się coraz częściej domowych depilatorów laserowych.

  Depilatory – depilacja mechaniczna i laserowa

  Depilatory, a zwłaszcza depilatory mechaniczne to najbardziej w tym momencie rozpowszechniana metoda usuwania niechcianych włosów. Polega ona na ich mechanicznym wyrywaniu przy pomocy niewielkich pęset, lub dysków umieszczonych w obracającej się główce urządzenia. Depilacja tego rodzaju usuwa włosy skutecznie i na dość długi czas, ale jest bolesna. Coraz bardziej popularne stają się domowe depilatory laserowe, dzięki którym możliwe jest usuwanie włosów, które daje efekt utrzymujący się bardzo długo. Dostępne jednak dziś urządzenia są bardzo drogie, a możliwość ich użycia jest ograniczona przede wszystkim do włosów bardzo ciemnych.

   

  Depilacja woskiem i depilacja chemiczna

  Bardzo skuteczną metodą depilacji, która zyskała sobie bardzo wielu zwolenników jest depilacja woskiem. Polega ona na szybkim pozbyciu się włosów z pewnej partii ciała przez jednoczesne wyrwanie ich przy pomocy specjalnie przygotowanego tworzywa i wosku, którym włosy zostają sklejone. Depilacja tego rodzaju jest szybka i skuteczna, jednakże bardzo bolesna, dlatego nie każdy się na nią decyduje.

   

  Jeszcze inną, popularną metodą jest depilacja chemiczna, przy użyciu popularnych kremów do depilacji. Polega ona na chemicznym zniszczeniu struktury włosa, który po takim zabiegu daje się bardzo łatwo usunąć. Zaletą tego rodzaju depilacji jest to, ze po pewnym czasie włosy odrastają coraz słabiej, a czasem ich wzrost może zostać zatrzymany całkowicie. Z drugiej strony wpływ środków używanych w tym rodzaju depilacji na skórę jest negatywny.

  Depilatory w ofercie sprzedażowej sklepu Sferis dostępne pod adresem: https://www.sferis.pl/depilatory-1937