Karty pamięci microSD do smartfonów

  akcesoria
  karta pamięci microsd

  Od początku istnienia smartfonów istniała potrzeba rozszerzania wbudowanej pamięci ze względu na ograniczoną ilość danych, którą mogły one pomieścić. Pamięć przenośna umożliwiała wygodne przenoszenie danych pomiędzy kolejnymi urządzeniami a także między smartfonem a komputerem za pomocą dedykowanych czytników kart pamięci. Na przestrzeni lat istniało wiele konkurencyjnych formatów kart, jednak z czasem na rynku pozostał tylko jeden SD, który z czasem ewoluował do coraz mniejszej formy. Na przełomie wieków popularne były karty miniSD, które z czasem przekształciły się w jeszcze mniejsze microSD o wielkości paznokcia.

  Zalety kart microSD

  Karty pamięci do smartfonów microSD są obecnie jedynym wiodącym standardem i umożliwiają bezproblemową migrację między urządzeniami oraz relatywnie tanie rozbudowanie wbudowanej pamięci do ogromnych rozmiarów. Coraz bardziej zaawansowane aplikacje zajmują coraz więcej miejsca w pamięci, a nowoczesne aparaty generują większe pliki o większej szczegółowości niż miało to miejsce na przestrzeni ostatnich lat. W obliczu fotografowania niemal każdego aspektu życia za pomocą smartfona ma to niebagatelne znacznie. Podobnie rzecz ma się w kwestii przechowywania multimediów takich jak muzyka i filmy. Większa moc obliczeniowa i popularność wysokiej jakości muzyki oraz filmów wpływa na ogromne rozmiary plików, które nie mają szans zmieścić się w dużej ilości na ograniczonej pamięci wbudowanej w smartfon. Karty pamięci do smartfonów microSD osiągają rozmiar nawet 512 gigabajtów, a tym samym mieszczą nawet kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, filmów i piosenek.

  W erze strumieniowania multimediów może się to wydawać mniej istotne, jednak wciąż wiele sytuacji nie pozwala na swobodne wykorzystanie streamingu w każdej sytuacji. Podróże między miastami wiążą się z traceniem zasięgu, rejsy statkiem czy lot samolotem w ogóle nie pozwalają wykorzystać sieci komórkowej, a wtedy dane zapisywane offline są jedynym sposobem na dostęp do multimediów. Również aplikacje przeznaczone do streamingu posiadają opcję zapisywania plików na kartę pamięci.