Czym są lokówki i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

  elektronika
  lokówki

  Włosy są tą częścią ciała, o którą trzeba zadbać szczególnie. Ich higiena i odpowiednie ułożenie ma zasadniczy wpływ pod kątem postrzegania nas przez inne osoby. Włosy zdecydowanie są elementem wyróżniającym każdego człowieka. Jednak troska nie może się obyć bez kilku ważnych wydatków. Są to różnego rodzaju szampony, odżywki, a także sprzęt elektroniczny, która ma wpływ na kondycję włosów. Należą do nich m.in. suszarki, czy lokówki.

  Jak wybrać właściwą lokówkę?lokówki

  Lokówki różnią się między sobą ze względu na materiał oraz średnicę. Są to urządzenia, dzięki którym można nakręcić pasma włosów, odpowiednio wcześniej rozgrzewając sprzęt, a następnie stworzyć bujne, falujące loki. Mniejsza średnica sprawia, że loki będą bardziej rozdrobnione. Bardzo przydatna jest w tym celu lokówka spiralna, która potrafi niezwykle mocno podkręcić włosy. Równie ważny jest materiał, z którego wykonane są urządzenia.

  Materiały, z których wykonane są lokówki

  Najtańszy sprzęt wykonany jest z chromu lub metalu. Jest on jednak przeznaczony głównie dla użytkowniczek akcesoriów termicznych. Jeśli nie korzysta się z nich roztropnie, to mogą powodować niszczenie, łamanie i wysuszenie się włosów. Z kolei lokówki złote lub tytanowe są znacznie lepszymi przewodnikami ciepła, dzięki czemu potrafią szybciej nakręcić loki. Również szybko się rozgrzewają. Natomiast lokówka wykonana z teflonu ma dodatkową warstwę pozwalającą chronić włosy przed przyleganiem do rozgrzanej powłoki. Warto jednak zadbać o taki agregat, gdyż może on łatwo ulec zepsuciu.
  Jeśli chodzi zaś o lokówki ceramiczne, to mają one pozytywne działanie na włosy. Dzieje się tak z powodu ujemnych jonów pozwalających uzdrowić łuski włosowe.

  Co przed użyciem lokówki oraz po?

  Przed używaniem lokówki, warto zadbać o to, żeby włosy były bezpieczne – np. rozprowadzić specjalny balsam na całej fryzurze. Ochroni to przed wysokimi temperaturami. Z kolei po użyciu sprzętu, należy lokówkę dokładnie wyczyścić za pomocą ręcznika papierowego lub silnych substancji pozwalających rozprawić się z grubszymi warstwami włosów.