Dostosowanie komputera do pracy w języku obcym

  elektronika
  klawiatura do zwykłego użytkowania

  Komputery mają możliwość pracy w dowolnym języku. Wszystko zależy od ustawień oprogramowania i aplikacji rozróżnialnych konkretne zestawy znaków. Oprócz rozwiązań systemowych istnieją jeszcze możliwości modernizacji zestawu komputerowego na potrzeby pracy w innym języku.

  klawiatura do zwykłego użytkowaniaUstawienia komputera do obsługi wielu języków

  Użytkownik ma możliwość pracy w kilku językach jednocześnie. Ustawienie systemu komputerowego pozwala na użycie wirtualnej klawiatury w dowolnym języku do wprowadzenia danych. W ten sposób bez kosztów można szybko dopasować komputer do aktualnych potrzeb. Rozwiązanie to niestety ma wady, ponieważ nie jest ergonomiczne, ale w zupełności wystarcza do czasowego użytkowania. Znaki można wprowadzać przez ich wybór kursorem myszy lub za pomocą ekranu dotykowego.

  Klawiatura dodatkowa z funkcją językową

  Wygodnym sposobem adaptacji posiadanego komputera do funkcji językowych jest możliwość podłączenia dodatkowej klawiatury. Jest ona dostosowana języka, w którym będzie użytkowana i zachowuje układ klawiszy popularny w danym regionie. Przez naniesione na klawisze znaki jest czytelna i ułatwia szybkie pisanie bez konieczności używania skrótów oraz kombinacji klawiszy. Aby aktywować dodatkową klawiaturę do kupienia w Sferis, należy w komputerze uruchomić wybór języka. W każdej chwili można wrócić do ustawień standardowych. Dostępne są również modele uniwersalne, gdzie występują dwa zbiory znaków na jednej klawiaturze. To rozwiązanie dla osób posiadających małą ilość miejsca.

  Modyfikacje wbudowanej klawiatury

  Jeżeli urządzenie posiada klawiaturę zintegrowaną, użytkownik może na podstawie zmiany języka w ustawieniach systemu przeprowadzić jej modernizację. Służą do tego naklejki z zestawem znaków. Wykonane są one z odpornej folii, co wydłuża ich trwałość. W wielu modelach komputerów przenośnych dostępne są klawiatury językowe, które można zamontować w miejscu już istniejących. To znacznie poprawia komfort pracy i ułatwia zmianę funkcji językowych w posiadanym komputerze. Zmiany takie wymagają konfiguracji systemu komputerowego.