Gdzie kupować telefonu komórkowe?

  elektronika
  telefony dotykowe

  Rynek telefonów komórkowych znacznie się przez ostatni lata rozrósł. To już nie jest tylko jeden sklep, w którym można kupić co najwyżej dwa lub trzy modele telefonów, lecz rynek wielkością porównywalny do, chociażby rynku komputerów przenośnych. Powstaje zatem pytanie, gdzie najkorzystniej jest kupić smartfona?

  telefony dotykoweGdzie nie kupować?

  Szukając odpowiednio miejsca na kupienie smartfona, najlepiej jest zacząć od miejsca, gdzie na pewno takiego zakupu nie robić. Jeszcze do niedawna jednym z najpopularniejszych miejsc do kupowania telefonów komórkowych były salony operatorów komórkowych. Oferowały one telefony po znacznie niższych cenach, często nawet po złotówce, z obowiązkiem jednak zakupienia dwuletniego abonamentu telefonicznego, który już taki tani nie był. O ile dawniej taka forma zakupu mogła być korzystna, to dziś jednak daleko jej do innych możliwości kupienia telefonu, dlatego jest z całą mocą odradzana.

  Smartfony sklep internetowy

  Wracając jednak do głównego zagadnienia, czyli gdzie kupować smartfony, stwierdzić należy, że zdecydowanie najlepszym miejscem na zakup smartfona jest internetowy sklep.
  Kupując telefon komórkowy w internecie, zyskuje się zdecydowanie najważniejszą tego cechę, czyli niską cenę. Wiele osób obawia się takich zakupów ze względu na wysyłkę jakby nie patrzeć drogiego sprzętu, lecz po pierwsze takie paczki są zawsze ubezpieczone, także nawet w przypadku nieszczęścia klient nie ponosi żadnych kosztów. Po drugie, nawet gdyby to klienta nie przekonało, to zawsze istnieje możliwość zamówienia takiej paczki z odbiorem w sklepie stacjonarnym, gdzie będzie możliwość dokładnego obejrzenia, a nawet sprawdzenia działania telefonu przed zakupem.

  A dlaczego zatem nie kupować smartfonów w sklepach stacjonarnych? Przede wszystkim, gdyż jest ich tam bardzo niewielka dostępność. Istnieje wysokie ryzyko, że chcąc kupić dany model w sklepie stacjonarnym, nie tylko się za niego przepłaci, lecz także nie dostanie się go od ręki, czyli będzie konieczność czekania kilka dni na jego dostawę.