Głośniki bluetooth czy wi-fi? Jaki typ głośnika wybrać?

  elektronika
  głośniki bluetooth

  Głośniki przenośne cieszą się coraz większą popularnością wśród zwykłych melomanów. Kupujemy ich coraz więcej ze względu na wygodę korzystania, mobilność i także niską cenę. Jednak czy zwykłe głośniki bluetooth nadadzą się do każdego zastosowania?

  Zalety głośników bluetooth

  Głośniki, które odtwarzają dźwięk dzięki transmisji bluetooth cieszą się coraz większą popularnością. Głównym tego powodem, a jednocześnie największą zaletą jest bardzo niska cena.
  Głośniki, które często kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych zwykle zabieramy na wakacje, na plaże, nad jezioro itd. Wszędzie tam, gdzie zechcielibyśmy słuchać swoich ulubionych utworów muzycznych.
  Nie przeszkadza nam ani dość słaba jakość wykonania tego sprzętu, ani niezbyt dobra jakość samego dźwięku, która jest spowodowana kiepskiej jakości membranami i obudowami, ale także ograniczającym pasmo przenoszenia sposobem transmisji sygnału. W tego typu sprzęcie zupełnie nie o to chodzi.

  głośniki bluetoothGłośniki bezprzewodowe w domu

  Zupełnie inaczej wygląda to w warunkach domowych, gdy chcemy stworzyć system głośników bezprzewodowych. W domu, gdzie wszystkie niuanse dźwięku są słyszalne nawet dla największego laika, denerwujące i irytujące staja się ograniczenia głośników bluetooth.
  Rozwiązaniem tego problemu jest głośnik wi-fi. Tak samo potrafi on obyć się bez przewodów, a dzięki znacznie lepszej jakości docierającego do niego sygnału, wydobywają się z niego o wiele lepszej jakości dźwięki.
  Producenci wiedząc o potencjale sygnału wi-fi, nie oszczędzają na materiałach i nie produkują głośników tanich i miernych jakościowo, a sprzęt, który bez najmniejszego problemu może konkurować z najlepszymi głośnikami przewodowymi.

  Co wybrać?

  Wybór w zasadzie jest bardzo prosty. Szukając prostych głośników przenośnych, których przeznaczeniem będzie wakacyjne odtwarzanie muzyki, skazani jesteśmy na wersje bluetooth takie jak te https://www.sferis.pl/glosniki-bluetooth-2784, ponieważ nie występują na rynku tego typu głośniki wi-fi.
  Jeśli jednak ktoś potrzebuje głośniki bezprzewodowe w mieszkaniu, zdecydowanie lepiej jest zainwestować w wersje wi-fi, ponieważ jakościowo w niczym nie będzie ona odbiegała od wersji przewodowych, a komfort i estetyka takiego zestawu będzie znacznie na wyższym poziomie.