Jak dobierać etui do smartfonów?

elektronika
Etui na telefon

Komórki są niezwykle przydatnymi, ale również drogimi urządzeniami. Dlatego należy je chronić, np. poprzez zakup odpowiednich etui do smartfonów. Dzięki nim, sprzęt nie zniszczy się w czasie upadku i może mniej ucierpieć np. podczas przypadkowego zalania. Jak jednak zadbać o prawidłowy dobór ochraniacza na telefon?

Zwróć uwagę na przekątną ekranu!

Powyższy aspekt jest niezwykle istotny. W zbyt małym etui smartfon nie zmieści się, natomiast w za dużym będzie narażony na wypadnięcie z ochraniacza. Złotą zasadą jest dobór etui idealnie pasującego do przekątnej ekranu naszego sprzętu. Dzięki temu, możemy być pewni, że pokrowiec będzie idealnie przylegać do naszego telefonu, przez co komórka nie wyślizgnie się z zabezpieczenia.

Etui do smartfona z klapką czy bez klapki?

Kupując etui bez klapki, musimy być przygotowani na to, że nie zawsze ochroni ono ekran naszego telefonu przed zarysowaniem. Pokrowiec z klapką z kolei sprawia, że bez obaw możemy włożyć komórkę do kieszeni, w której znajdują się również klucze. Ponadto, klapka zabezpieczająca wyświetla chroni szkło przed zabrudzeniami, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z komórki i dbanie o nią.

Etui z klapką na magnes

Dobry pokrowiec nie ma prawa otwierać się „sam z siebie”. Jeśli do tego dojdzie, urządzenie podczas upadku może się zniszczyć. Dlatego warto zainwestować w etui, które będzie posiadało klapkę zamykaną na magnes. Do jej otwarcia potrzebne jest użycie niewielkiej siły, natomiast mamy pewność, że nasz sprzęt będzie ciągle chroniony przez zamknięty ochraniacz.

Etui na telefon

Dokonaj odpowiedniego zakupu!

Asortyment dostępnych na rynku etui do smartfonów jest bardzo szeroki, co oznacza, że każdy klient znajdzie towar odpowiadający osobistym upodobaniom. Trzeba jednak pamiętać o tym, by zakup był opłacalny i faktycznie spełniał swoją rolę. Dlatego warto odnieść się do wyżej wymienionych porad, by wybrać produkt, który nie tylko wpadnie nam w oko, ale zagwarantuje również realne bezpieczeństwo naszemu sprzętowi. Lepiej bowiem wydać kilkadziesiąt złotych na pokrowiec, niż kilkaset na naprawę zniszczonej komórki!