Jak wybrać idealny komputer przenośny?

  elektronika

  W dzisiejszych czasach laptopy cieszą się bardzo dużym zainteresowanie, ale nie oznacza to wcale, że wybranie dobrego komputera przenośnego jest prostym zadaniem. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka, dlatego też problemy z wyborem wysokiej jakości sprzętu mogą mieć nawet najlepsi specjaliści z branży IT.

  laptopyO czym należy pamiętać na samym początku

  Na starcie warto poważnie zastanowić się nad tym, czy wybrać komputer przenośny z systemem operacyjnym, czy bez niego. Laptopy bez oprogramowania mogą być nawet kilkanaście złotych tańsze. Osoby, które nie posiadają jednak systemu operacyjnego z wcześniejszego sprzętu powinny poważnie zastanowić się nad jego zakupem. Bardzo często system operacyjny z komputerem jest o wiele tańszy niż zwykła pudełkowa wersja. Pamiętać należy również i o tym, że w przypadku laptopów producenci bardzo często instalują system operacyjny na ukrytej partycji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie będzie można przenieść systemu na inny komputer.

  Podstawowe wyposażenie laptopa

  Bez względu na przeznaczenie komputera, należy zwrócić zawsze uwagę na standardowe wyposażenie, które tak naprawdę jest podstawowym punktem wyjścia przy wyborze poszczególnych (dedykowanych) rozwiązań. Bez podstawowego wyposażenie znacząco utrudnia się korzystanie z laptopa i znacząco zmniejsza się komfort pracy. Przede wszystkim niezawodne laptopy muszą mieć wszystkie podstawowe porty. Standardem jest USB, VGA i gniazdo sieciowe (RJ-45). W laptopach w wielu sytuacjach może przydać się także czytnik kart pamięci. Jeżeli chodzi o port USB, to warto postawić na najnowszy standard USB 3.1, który znacząco przyśpiesza transfer danych.

  Kamerka internetowa

  Praktycznie wszystkie laptopy wyposażone są w kamerki internetowe, które od wielu lat są nieodłącznym elementem komputerów przenośnych. Jest to doskonały gadżet dla tych osób, które lubią korzystać ze Skype’a. Jeżeli chodzi o kamerki internetowe to warto zwrócić uwagę na jej rozdzielczość. Obecnie standardem są kamerki internetowe od 1 do 2 megapixeli.