Jakie matryce w laptopach hp?

  elektronika

  Porządny ekran jest gwarancją efektywnej pracy, dlatego też wybierając nowy laptop hp warto zwrócić uwagę właśnie na rodzaj matrycy. Inwestują w nowy komputer przenośny większość osób zastanawia się głównie nad wielkością przekątnej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, czy wybrać ekran matowy czy błyszczący. Zwykli użytkownicy nie mają zielonego pojęcia również, czym różni się IPS od TN.

  laptopy HPBłyszczące czy matowe matryce?

  Jak wspominano powyżej laptopy hp mogą mieć błyszczącą albo matową matrycę, dlatego też warto przed zakupem poznać zalety i wady poszczególnych rozwiązań. W dużym skrócie mówiąc wybór konkretnego rozwiązania powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, w jakich sytuacjach korzysta się najczęściej z laptopa hp. Matowe ekrany bardzo skutecznie rozpraszają światło, które pada na monitor, dzięki czemu nie pojawia się nieprzyjemny dla oka efekt lustra. Matryce matowe są więc najlepszym wyborem dla tych osób, które chcą uzyskać czytelny ekran, dzięki czemu oczy nie będą szybko się męczyć. Błyszczące panele po woli znikają z rynku i coraz rzadziej można je spotkać na półkach sklepowych.

  Jasność matrycy ma znaczenie

  Osoby, które z laptopa hp korzystają głównie pod chmurką powinny zwrócić uwagę także na jasność matrycy, doskonałe przykłady znajdziemy na https://www.sferis.pl/laptopy-3782/hp. Dobrze podświetlony panel może pochwalić się wyraźniejszym obrazem. Do pracy w budynku wystarczą proste monitory o jasności matrycy poniżej 200 cd/m2. W laptopach hp standardem są ekrany pomiędzy 200 a 300 cd/m2. Osoby, które pracują na zewnątrz powinny rozejrzeć się za podświetleniem powyżej 300 cd/m2.

  Ekrany dotykowe

  Warto wspomnieć także i o tym, że laptopy hp mogą mieć zaawansowane ekrany dotykowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Większość ekranów tego typu pokrytych jest taflą błyszczącego szkła, które zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniem. Niestety nawet najlepsze jakościowo ekrany dotykowe nie za dobrze radzą sobie z odbijaniem promieni światła. Na szczęście technologia ekranów dotykowych cały czas się rozwija.