Które parametry drukarek są istotne

  elektronika

  drukarkiWybierając nową drukarkę do biura lub domu należy zwrócić uwagę nie tylko na jej design i cenę, ale również na wiele innych parametrów, dzięki którym będzie można wybrać wysokiej jakości sprzęt z najwyższej światowej półki, ogromny wybór dostępny jest w sferis.pl/drukarki-2182. Nowoczesna drukarka laserowa może mieć naprawdę bardzo skomplikowany mechanizm, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby bliżej zapoznać się z tym sprzętem.

  Szybkość druku

  Dla bardzo wielu osób najważniejszym parametrem drukarki laserowej będzie oczywiście szybkość druku. Jak łatwo się domyśleć profesjonalne drukarki biurowe drukują zdecydowanie szybciej, niż urządzenia, które wykorzystywane są w domu. Najtańsze drukarki monochromatyczne drukują z szybkością około 20 stron na minutę. W biurze doskonale sprawdzi się wysokiej jakości drukarka, która drukuje powyżej 50 stron na minutę. Szybkość druku w dużej mierze zależy także od jakości wydruków oraz od tego, czy drukujemy w kolorze, czy w mono.

  Pamięć RAM

  Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale każda drukarka ma pamięć RAM, która w dużym skrócie odpowiada za efektywną pracę całego urządzenia. To właśnie w pamięci RAM przechowywane są obrazy i pliki do wydrukowania. RAM ma olbrzymi wpływ na szybkość ładowania zdjęć do wydruku. Najtańsze drukarki dostępne na rynku maja zazwyczaj od 64MB do 512MB pamięci RAM. Najbardziej wydajny sprzęt drukujący może pochwalić się z kolei aż 2GB pamięci RAM.

  Rozdzielczość druku

  Jak każdy grafik dobrze wie, rozdzielczość druku określa parametr DPI, który ma olbrzymi wpływ na ostrość obrazu. Im większy wskaźnik DPI, tym wydruki będą ostrzejsze. W przypadku zwykłej drukarki laserowej mono wystarczy rozdzielczość 600×600 dpi, która poradzi sobie z wszystkim zadaniami. Osoby, które planują drukować zdecydowanie bardziej rozbudowane wydruki powinny postawić na drukarki, które oferują rozdzielczość na poziomie 2400×600 dpi. Pamiętać należy o tym, że rozdzielczość druku ma olbrzymie znaczenie przede wszystkim przy wydrukach kolorowych. W drukarkach mono DPI nie ma już tak wielkiego znaczenia.