Niszczarki biurowe i ich przeznaczenie

  elektronika
  Niszczarki biurowe i ich przeznaczenie

  Utylizacja to dzisiaj bardzo ważny proces. Zapewnia danym osobowym duże bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko dostania się ich w ręce osób trzecich. Od lat w celu utylizacji ważnych dokumentów wykorzystuje się urządzenia zwane niszczarkami. Chronią one nie tylko samą firmę, lecz jej wszystkich klientów.

  Niezastąpione urządzenia w każdym biurze

  Niszczarka to znak rozpoznawczy współczesnego biura. Nie można wyobrazić sobie tego miejsca bez niszczarki – https://www.sferis.pl/niszczarki-3964 – sprzętu odpowiadającego za niszczenie wszystkich niepotrzebnych, ale wciąż ważnych pod kątem ochrony danych dokumentów. Niszcząc je, zabezpiecza w tym samym czasie ważne pliki i informacje: pesele, adresy zamieszkania, numery telefonów.

  Kiedyś w każdym biurze prym wiodła niszczarka tnąca dokumenty na paski. Szybko jednak została wycofana, gdy okazało się, że z pociętych dokumentów bardzo łatwo jest odtworzyć pierwotny wygląd dokumentów. Zastąpiły je niszczarki, które potrafią ciąć dokumenty na bardzo małe fragmenty, niemożliwe do ponownego ułożenia i odczytania tym samym informacji na nich zawartych.

  Jaką niszczarkę wybrać? Dostępne modele na rynku

  Najczęściej można spotkać niszczarki małe – stworzone z myślą o małych firmach, 1-2 osobowych bądź do użytku domowego. Zaprogramowane zostały w taki sposób, aby przez 30 minut niszczyć dokumenty. Po tym czasie nie są zdolne do dalszej pracy i konieczne jest odczekanie. Silnik może się bowiem przepalić. Jeśli niszczy się małe ilości dokumentów, takiej wielkości niszczarka sprawdzi się idealnie.

  Inaczej jest w przypadku większych firm, w których dziennie niszczeniu podlegają spore ilości materiałów. Tu nic nie może się zaciąć, a czekanie na ponowne uruchomienie niszczarki nie wchodzi w grę. Jeśli chodzi o ceny, najmniejszą niszczarkę dostać można już za 300 złotych. Jeśli chodzi o większe rozmiary, konieczne będzie zainwestowanie w niszczarkę nieco więcej. To jednak wieloletnia inwestycja – niszczarki powinny chodzić bez zarzutu przez wiele lat, skutecznie niszcząc wszystkie dokumenty.