Co powinien mieć komputer gamingowy?

RTV
komputer gamingowy

W życiu każdego gracza przychodzi taki moment, że trzeba już wymienić stary sprzęt do grania na nowszy model. Komputery gamingowe pozwalają na osiąganie większej ilości FPS’ów, dają radę z nawet najwyższą grafiką i bez problemu radzą sobie z wieloma programami jednocześnie. Dzięki nim można także dzielić się swoimi przygodami z gier poprzez streamowanie! Co jednak powinien zawierać taki komputer, aby faktycznie był mocny i pozwolił cieszyć się najwyższą jakością gier? 

Karta graficzna sercem gamingowego komputera

Składając swój pc gamingowy, szczególną uwagę należy poświęcić karcie graficznej. Jest to rzecz, która odróżnia komputery do gier od tych zwykłych, które często korzystają z karty scalonej z procesorem. W tym przypadku absolutnie nie można sobie na to pozwolić. Aby móc w pełni cieszyć się możliwościami nowych gier należy zakupić oddzielną kartę graficzną z pamięcią przynajmniej 4 GB. Najpopularniejsze na rynku są modele od NVIDII i AMD. Co więcej, aby zwiększyć jej wydajność, powinno wybierać się te modele, które wyposażone są w dobry układ chłodzenia, który ma przynajmniej dwa wiatraki i rozbudowany radiator. Dzięki temu sprzęt nie będzie się przegrzewał nawet przy najbardziej obciążających grach.

Co jeszcze powinien mieć komputer gamingowy? 

komputer gamingowy

Nie można wyobrazić sobie gamingowego komputera bez dobrego procesora. Powinien on być równie wydajny co karta graficzna, aby się nawzajem nie ograniczały. Dobry procesor to taki, który posiada minimum 4 rdzenie i 4 wątki, a im więcej, tym lepiej. Dzięki temu jego moc obliczeniowa będzie duża i da radę nawet z grami, które w krótkim czasie wymagają walki z bardzo dużą ilością przeciwników. Oprócz tego ważna jest płyta główna, która będzie dopasowana do pozostałych komponentów. PC gamingowy (link) powinien mieć w sobie sporo RAMu, 8 GB to powinnna być podstawa, ale śmiało można zainwestować w 16 GB. Do wszystkiego trzeba zamontować odpowiednie chłodzenie – bez niego każdy sprzęt szybciej się zużywa, a co więcej, jeśli komputer się przegrzeje, to będzie się wyłączał. Najefektywniejsze jest chłodzenie wodne, ale dobrze sprawdzi się także wieżowe z dużym wentylatorem.