Jak kupić dobry telewizor?

RTV

Kupno dobrego telewizora nie jest łatwym zadaniem. Choć na pierwszy rzut oka takie urządzenie to nic innego jak sam ekran, który wszędzie jest taki sam, to jednak różnic pomiędzy zdawałoby się, identycznymi urządzeniami jest naprawdę ogromna ilość. A każda cecha z osobna może mieć bardzo duży wpływ na to, jak przyjemnie i komfortowo będzie się takiego telewizora używało.

Kwestia ekranu

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas kupowania telewizora jest zwrócenie uwagi na posiadany przez niego ekran. I nie ma znaczenia czy kupuje się z góry upatrzony TV firmy Samsung 65″ led, czy też zupełnie inny model. W każdym wypadku zwrócenie uwagi na posiadany przez dany model ekran jest kluczowe.

Na co zatem powinno się patrzeć? Przede wszystkim na to, jaką dany ekran ma rozdzielczość. Choć 4K jest już raczej standardem, tym bardziej w tak dużym telewizorze samsung 65 cali led, to jednak warto mieć pewność, czy aby na pewno nie znajduje się tam stary model o rozdzielczości zaledwie Full HD.

Choć tego konkretnego Samsunga to nie dotyczy, to warto oprócz tego mieć pewność, jakiego rodzaju kupuje się ekran. LCD z podświetleniem ledowym jest obecnie jednym z najlepszych wyborów zarówno pod kątem jakości, jak i ekonomiczności zakupu. Oczywiście można kupić model o wiele lepszy, czyli OLED, lecz jego cena będzie nawet 3 lub 4 razy wyższa.

Kwestia systemy operacyjnego

Sam ekran to jednak nie wszytko, jeśli kupuje się nowy telewizor. Równie ważne jest to, jakiego typu posiada on programowanie.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ nowoczesny telewizor posiada o wiele większe możliwości niż zwykły, spotykany jeszcze kilka lat temu model. Warto tu wymienić, chociażby liczne aplikacje, takie jak gry, czy też przeglądarki internetowe. Nie można oczywiście zapominać o licznych aplikacjach serwisów streamujących filmy lub seriale.

Z tego powodu podczas wybierania nowego telewizora warto zwrócić uwagę, czy posiada on system oparty na androidzie, który zapewnia największą liczbę aplikacji, oraz najdłużej trwające ich wsparcie techniczne.