Jaki telewizor wybrać?

RTV
Najlepsze telewizory sony

Chyba już nikt nie pamięta czasów, kiedy w domach mieliśmy telewizory czarno-białe. Od wielu lat korzystamy wyłącznie z kolorowych odbiorników telewizyjnych. W sklepach jest tak duży wybór telewizorów, że jeżeli decydujemy się na wymianę, często nie wiemy jaki wybrać.

Rodzaje telewizorów sony ze względu na rodzaj wyświetlacza

  • telewizory plazmowe,Najlepsze telewizory sony
  • telewizory LCD,
  • telewizory LED,
  • telewizory OLED.

W telewizorach LCD są płaskie, ciekłokrystaliczne ekrany. Natomiast w telewizorach LED takich jak dobre i tanie telewizory sony ekrany podświetlane są za pomocą diod LED, dzięki czemu osiąga się lepszy kontrast obrazu. Doskonale odwzorowane są kolory. Największą zaletą telewizorów z technologią LCD i LED jest niski pobór energii.
Telewizory oparte na technologii plazmowej przegrały z technologią LCD i zaczynają powoli odchodzić do lamusa.
Telewizory OLED są aktualnie najbardziej zaawansowane technologicznie. To ulepszona wersja telewizorów LED, ale są jeszcze bardzo drogie, przez co na razie przegrywają z telewizorami LED.

Wielkość ekranu

Dla wielu osób przy wyborze telewizora bardzo ważnym czynnikiem decydującym o zakupie jest nie cena, ale wielkość ekranu, czyli przekątna. Zawsze należy dostosować wielkość naszego odbiornika telewizyjnego do odległości, z jakiej będziemy oglądać.